Door een 23-29 nederlaag in eigen huis tegen D.S.V.D. raakt directe handhaving in de Super Handball League Women steeds verder uit zicht voor de dames van Misker/E&O. De overwinningen in 2026 op VOC en Quintus en het gelijkspel tegen SEW waren hoopgevend, maar blijken weinig waard nu de ploeg in de cruciale duels met concurrenten V&L en nu dus D.S.V.D. met lege handen blijft.
In de eigen Oosting Arena begon E&O sterk aan het duel. De ploeg nam een verdiende 7-4 voorsprong, terwijl D.S.V.D. moeite had om in het ritme te komen. De gasten stapelden fout op fout en wanneer zij wรฉl door de Emmense defensie wisten te breken, stond keepster Amber Foree vaak op de juiste plek.
Bij D.S.V.D. zag oud-E&O-speelster Nicol Kooiker, tegenwoordig verantwoordelijk voor de technische leiding bij de ploeg uit Deurningen, het tij keren na een time-out. Dat moment bleek achteraf een kantelpunt in de wedstrijd. De gasten hervonden hun ritme, terwijl E&O het spoor juist bijster raakte. De 7-4 voorsprong verdampte en bij rust stond er ineens een 9-11 voorsprong voor D.S.V.D. op het scorebord.
Hoewel een verschil van twee treffers overbrugbaar is, bleek het voor E&O deze donderdagavond een brug te ver. Niet dat D.S.V.D. groots speelde, maar de Emmense ploeg kreeg metname geen grip op duo Anne Hemmer en Laura Spekhorst, het duo aan de linkerkant. Langzaam maar zeker bouwden de gasten hun voorsprong uit. Via 11-16 liep het verschil op naar vijf doelpunten.
E&O bleef nog enigszins aanklampen via 15-19 en later 22-25, maar bij die stand kreeg Dagmar Oude Voshaar โ het dreh- und angelpunkt van de thuisploeg โ een tijdstraf. D.S.V.D. profiteerde met twee treffers, waarmee het duel definitief werd beslist.
Door de nederlaag groeit de achterstand op de veilige tiende plaats, momenteel in handen van V&L, naar vier punten. Bovendien heeft E&O een aanzienlijk minder doelsaldo. Met nog drie wedstrijden te spelen is directe handhaving daarmee vooral op papier nog mogelijk.
Van opgeven wil men in Emmen echter niets weten. Zaterdag wacht immers alweer de volgende kans, wanneer Cabooter Fortes/Venlo op bezoek komt in de Oosting Arena. Dan zal E&O alles op alles moeten zetten om de hoop levend te houden.
